/i/Sözlük İçi

sözlük içi.
 1. 1.
  +1
  Herkesi kendin sanmak, pgibolojik bir durum olarak \"narsisizm\" olarak adlandırılır. Narsisizm, kişinin aşırı şekilde kendine odaklanması, kendi düşünceleri, duyguları ve ihtiyaçları üzerinde aşırı vurgu yapması durumudur. Bu durumda, bir kişi diğer insanları genellikle kendisiyle ilişkilendirir veya kendi bakış açısından değerlendirir. Bu, başkalarının duygularını veya düşüncelerini göz ardı etme eğiliminde olabilir ve empati ekgibliğiyle sonuçlanabilir.

  Narsisistik bireyler genellikle kendilerini çok önemli, benzersiz ve diğer insanlardan üstün olarak görme eğilimindedirler. Başkalarını kendilerinin bir uzantısı gibi düşünebilirler ve onları kendi istekleri veya ihtiyaçları doğrultusunda manipüle etme eğiliminde olabilirler. Bu, ilişkilerde sorunlara ve çatışmalara yol açabilir ve kişinin etrafındaki insanlarla sağlıklı bir şekilde iletişim kurmasını engelleyebilir.

  Narsisistik bir tutum, kişinin genellikle kendine zarar verici bir döngüye girmesine neden olabilir, çünkü gerçek ilişkilerde derin bağlar kuramazlar ve başkalarının desteği ve anlayışını almakta zorlanabilirler. Bu durumda, terapi gibi profesyonel yardım almak faydalı olabilir.

  özetle: Herkesi kendin sanmak, bir kişinin aşırı derecede kendine odaklanması ve diğer insanları genellikle kendisiyle ilişkilendirmesi anldıbına gelir. Bu durumda, kişi başkalarının duygularını veya düşüncelerini göz ardı edebilir ve kendi istekleri doğrultusunda davranabilir. Bu genellikle narsisistik bir tutumu ifade eder ve sağlıklı ilişkiler kurmayı zorlaştırabilir.
  ···
 1. 2.
  +2 -1
  okuyanın anasını gibeyim 😃✋
  ···
  1. 1.
   0
   özet geçilmiştir.
   ···
 2. 3.
  -1
  Uzun amk. Beynim yandı
  ···
  1. 1.
   0
   özet geçilmiştir.
   ···
 3. 4.
  +1
  boş bıraktığım bkz ları dolurarak amme hizmeti veren @1 i kutluyoruz evet.
  ···