/i/Tespit

Bu entry silinmiştir
 1. 1.
  +1
  FAKiRDiR AQ. BU FOTO NE AQ SMACKDOWN MU
  ···
 2. 2.
  -1
  onu bilmiyorum da, mutluluk ve pozitiflik para getirir, onu biliyorum
  ···
 3. 3.
  +1
  ya da gerizekalıları ve oropsu çocuklarını koyun gibi güden bir zengindir
  ···
 4. 4.
  0
  Mutlu olacağın şeyi parayla satın alabiliyorsan para bal gibi mutluluk getirir yalanın sırası yok,
  Mutlu olmak için paraya ihtiyacın olmayabilir, mutluluk tamamen ihtiyaç dünyan ile alakalı ne kadar varlık sahibi olduğun değil ne kadar yokluk çektiğin ile alakalı bu şeyler.
  ···
 5. 5.
  +1
  aslında şöyle, beynin çalışma mekanizması gereği mutluluğu getiren şey para değildir, olaylardır, elbette para sayesinde daha çok olay yaşayabileceğin için teorik olarak mutluluk getirmesi gerekir, fakat uğrunda savaşılarak elde edildiğinde dopamin maksimumlara ulaşabiliyorken , direkt olarak elde edilince aynı dopamini beyin salgılamıyor, uğrunda savaşırken ve hayal ederken aldığın hazlar elde edince zirve olup düşüş eğilimine giriyor, milyon dolarlar içinde asık suratla gezer milyonerler, farklı sorunlarla boğuşur dururlar, herşey bir surettir, suretin içinde atomlar ve enerjileri vardır, bu gözler gerçek dünyayı anlayamayacak ve mana alemini çözemeyecek kadar zayıftır, en nihayetinde para sahte sabah yaratır, gerçek sabah dünyanın sırrını öğrenmektir, allahın sevgisini hissetmektir, para dünyevi yapay illüzyon hazlar yaratır, sadece bu kadar, soruya tekrar gelecek olursak, evet elbette fakirlik içinde yüzmektense para daha iyidir, yine de bunu değerlendiremeyecek kadar zeka yoksunudur halk, para versen bile uyuşturucuya falan başlarlar, ondandır ki kader parayı ilgili şahıslara ve kötülere verir, zamanı gelince sana da gelir bana da gelir, gelmezse de allah öyle istemiştir ve bize sadece razı olmak düşer.
  ···
 6. 6.
  +1
  Para tabii ki mutluluk getirir. Şöyle örnek vereyim, ben para biriktirip ingilizce kursuna yazılmıştım ve orada bir sürü insanla tanıştım. Bu sayede pgibolojim düzeldi amk. Ama geriye param kalmadığı için ne doğru düzgün insanlarla takılabildim ne de rahat rahat yiyip içebildim. Bu da moralimi ve özgüvenimi düşürdü. Param olsaydı orada flörtleştiğim bi kaç hatunu giberdim bile. Belki çok fazla zengin olmak mutluluk getirmez ama para kesinlikle mutluluk getirir çünkü bir sürü olaya kapı açıyo. Paran yoksa millet takılırken sen gib gibi ortada kalıyosun
  ···